Vánoční besídka 2013

Předvánoční čas je časem nejen shonu, ale také příležitostí k setkání a zastavení se. Tuto příležitost každoročně nabízí vánoční besídka pořádaná v domě Jordán. Nejinak tomu bylo o 3. neděli adventní roku 2013.

Velký sál postupně ožíval a sedadla se zaplňovala rodiči a prarodiči a jejich ratolestmi. Na úvod vystoupil sboreček pod vedením Kateřiny Grubhofferové. Nejprve nám ukázali nejmenší zpěváčci, co se naučili, poté se k nim přidali i ti větší. Sváteční atmosféru doplnily básničky malých dětí. Následovala soutěž v poznávání večerníčků z krátkých scének, které byly často beze slov. Ruce dětí se dychtivě hlásily a někdy s odpověďmi pomáhali i rodiče. Jak správně využít čas jsme se dozvěděli v příběhu s názvem Nemám čas. "Třešničkou" programu byla operetka O Červené Karkulce, která procvičila divákům bránice. 

Na závěr se děkovalo těm, kteří se o spolek a spolkovou činnost Svatojosefské jednoty v uplynulém roce nejvíce zasloužili: předsedovi Martinu Balášovi a jeho manželce Marii, Kateřině a Stanislavu Grubhofferovým, hospodáři Vítu Kastnerovi, pokladníkovi Michalu Šafářovi a Petru Šlosrovi. Dík patří také Dorotce Dvořákové, Veronice Peškové, Michalu Popelkovi a Vaškovi Větrovskému, kteří s dětmi scénky secvičovali. Všechny děti byly na závěr obdarovány sladkými balíčky připravenými členy KDU-ČSL.

Jdi zpět